Tendencat e fundit te modes 19 Gusht 2022

Pas çantës si qese mbeturinash, Balenciaga nxjerr vathët si lidhëse këpucësh; nuk do ta besoni sa kushtojnë

Tendencat e fundit te modes

Kompania më e famshme e Balenciagës ka guxuar vazhdimisht me produktet e nxjerra në treg. Rasti më i fundit ishte çanta që dukej si një qese mbeturinash me një çmim rreth 1800 dollarë.

Së fundmi, shtëpia e famshme ka surprizuar sërish me një palë vathë që duken si lidhëse këpucësh, të cilët kushtojnë 250 dollarë. Po, e lexuat mirë.

Të gjitha këto “çmenduri” dhe teprime të stilistëve nuk janë aspak të rastësishme, nisur nga ndikimi që kanë në sjelljen blerëse të konsumatorëve.

Pasi është përballur me reagime të ashpra për vathët e saj me lidhëse, marka e famshme thuhet se vendosi t’i heqë nga koleksioni i saj i fundit, megjithëse ende nuk ka një deklaratë zyrtare për këtë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor