Showbiz 9 Gusht 2022

Bella Hadid tregon se ka qenë e varur nga alkooli: "Më ndihmonte të menaxhoja ankthin"

Showbiz

Problemet me alkoolin janë shumë të zakonta edhe mes njerëzve të famshëm dhe gjithnjë e më shumë prej tyre po flasin publikisht.Nga Chrissy Teigen, e cila ndau se festoi përvjetorin e saj të parë pa pirë alkool në mediat sociale, deri tek Anne Hathaway e cila foli për vendimin e saj për të hequr dorë nga alkooli për 18 vjet, të famshmit po hapen dhe po thyejnë stigmën rreth alkoolit.

E famshmja e fundit që ka folur për marrëdhënien e saj me alkoolin është supermodelja Bella Hadid. Në bisedën me InStyle për kompaninë që ajo bashkëthemeloi, markën e pijeve joalkoolike Kin Euphorics, Hadid nuk u përmbajt kur iu desh të diskutonte qasjen ndaj alkoolit në ditët e sotme.Supermodelja është mbështetur më parë tek alkooli për ta ndihmuar me ankthin, por në ditët e sotme po i jep përparësi mirëqenies së trurit të saj.

“Me kalimin e viteve, gjithmonë e kam gjetur veten duke iu rikthyer alkoolit kur ndiej pak energji, ose kur ankthet e mia fillojnë të shfaqen”, tha ajo. “Kam pakësuar vërtet konsumin e alkoolit këtë vit dhe e kam bërë kujdesin për trurin prioritetin tim përfundimtar”.
Dhe ndërsa Bella ende nuk ka hequr dorë 100% nga alkooli, ajo është mësuar të zvogëlojë sasinë që konsumon.

“Moderimi është gjithçka për mua”, ndan Bella. "Ndërsa rrallë dehem tani, e kam ndërprerë plotësisht alkoolin e rëndë... Kam mësuar se çfarë mund të përballojë dhe çfarë nuk mund të përballojë trupi im.”

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor