Astroliving 2 Gusht 2022

Horoskopi i muajit gusht: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Astroliving

SHIGJETARI

Përgatituni për ulje-ngritje dhe shqetësime, Shigjetar! Në fund të fundit, horoskopi juaj i gushtit thotë se mund të ndiheni tepër të çorganizuar në fillim të muajit. Madje, mund të ndiheni të lodhur dhe më të zhgënjyer se zakonisht. Fajin e ka Marsi që bashkohet me Uranin e paparashikueshëm më 1 gusht, gjë që mund t'ju detyrojë të ndryshoni të gjithë rutinën tuaj dhe të filloni nga e para. Megjithatë, ndryshimi nuk është gjithmonë diçka e keqe. Në fakt, teksa Venusi bie në kundërshti me Plutonin më 8 gusht, ju mund ta gjeni veten të përfshirë në një luftë për pushtet gjatë fillimit të muajit. Nëse ndieni nevojën për të fituar kontrollin mbi një situatë ose dikush tjetër po përpiqet të fitojë kontrollin mbi ju,  përpiquni të kuptoni se nuk do të ketë fitues në këtë mes. Mos e lejoni veten të uleni në nivelin e tyre! Pas 11 gushtit do të kuptoni se s’ia vlen të torturoni veten për gjëra të vogla. Ekziston një botë e tërë e mbushur me mundësi. Kur hëna e plotë të ndodhë në Ujor, do të bëni një bisedë me rëndësi. Është koha të thoni të vërtetën tuaj dhe të lejoni që fjalët tuaja të pasqyrojnë qëllimet. Në fakt, mund të përballeni me thashetheme që do t’ju habisin. Mos harroni se përgjegjësitë tuaja janë gjithnjë e më të mëdha. Jupiteri ju sjell fat në fushën e ndjenjave dhe pasionit  duke ju frymëzuar të përqafoni dashurinë që meritoni. Admiruesit ju rrethojnë dhe ju vlerësojnë, ndaj mbështetuni te vëmendja që po merrni! Në ambientin e punës mos i lejoni të tjerët t’ju trajtojnë si një thes boksi. Ju jeni një Shigjetar i guximshëm dhe i fortë, këtë mos e harroni kurrë. Nëse jeni të rrethuar nga lakmitarë që synojnë të sabotojnë suksesin tuaj, është koha t'i lini pas krahëve.

BRICJAPI

Nëse jeni duke kaluar ulje-ngritje në marrëdhëniet tuaja, nuk është çudi. Në fund të fundit, horoskopi juaj i gushtit është i mbushur me mundësi në jetën tuaj sentimentale. Edhe pse jeni shenjë e tokës dhe ju pëlqen stabiliteti, këto ndryshime të papritura do t'i bëjnë gjërat më shumë emocionuese. Në fillim të muajit do të ndiheni më të mbingarkuar nga këto ndryshime, sidomos nëse bëhet fjalë për lidhje romantike. Nëse jeni duke luftuar kundër monotonisë, ky është momenti i duhur. Më datë 9 paraqitet një shans të madh për ju. Ndjenjat do të jenë të forta, por ju keni gjithnjë një cak që s’e kaloni. Kujdesuni që kufijtë tuaj të respektohen. Hëna e plotë e 11 gushtit do t'ju kujtojë se kush jeni, çfarë vlerësoni dhe çfarë përfaqësoni. Është koha për të marrë të drejtën e asaj që ju takon, sepse nuk keni pse të ndani me dikë diçka që nuk do të ishte kurrë i gatshëm të ndante me ju. Sigurohuni që nevojat tuaja të merren parasysh! Bëni sa më shumë gjëra që ju zgjojnë frymëzimin. Jeta është shumë e shkurtër për ta jetuar jetën “të pakënaqur”. Më datë 27 do të nisni një kapitull të ri në jetën tuaj, të cilin do ta vlerësoni dhe shijoni në maksimum.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor