Showbiz 29 Qershor 2022

Përlotet Jonida Vokshi, ja çfarë ndodhi në finalen e "Gjeniu i Vogel 8"

Showbiz

Një mbrëmje e mbushur plot emocione të forta ajo e djeshmja në ekranin e Vizion Plus. Në prezantimin e finales së "Gjeniu i Vogël 8", ka qenë vetë moderatorja e para, e cila nuk i përmbajti dot lotët, teksa bënte një rezyme të gjithçkaje që kishte ndodhur në 16 javë rrugëtim. Mjaft e lidhur dhe e afeksionuar pas fëmijëve, duket se ndarja nuk do tëishte aspak e lehtë për moderatoren, që shkëlqeu së bashku më ta në këtë edicion të "Gjeniu i Vogël".

“Mezi pres të fillojë kjo natë e të ndjek me radhë sfidat, por mund t’ju them se jam qe tani shumë e emocinuar dhe më duhet t’iu them se do të më marrë shumë malli për ju…” – kanë qënë këto fjalët e Jonida Vokshit në hapje të spektaklit, të cilat kanë përlotur më pas moderatoren e njohur.

Pas 16 javësh rrugëtim dhe një gare të fortë, ku të përgjidhje fituesit bëhej një sfidë gjithnjë e më e vështirë, "Gjeniu i Vogël 8" shpalli mbrëmjen e djeshme fituesin e tij, vogëlushen nga Shkodra Ea Zoga.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor