Showbiz 19 Maj 2022

Adriana Lima "rishkruan" rregullat e garderobes për shtatzëna në Festivalin e Kanës

Showbiz

Adriana Lima i ka lënë të gjithë pa fjalë në Tapetin e Kuq të mbrëmjes së dytë në Kanë. Modelja me një fustan Balmain, ka qenë së bashku me partnerin e saj Andre Lemmers, ndërsa ka nxjerrë me krenari barkun e saj, duke e treguar me krenari shtatzënisë. Një trend gjithnjë e më i fortë mes të famshmëve, përfshirë Rihanna-n, të cilat po prishin kodin e veshjes së shtatzënisë. Lamtumirë fustaneve të gjera dhe streçeve me bluza të gjata. Moda e re për gra shtatzëna nuk heq dorë nga veshjet me stil dhe siluetat e ngushta.

Pamja e Adriana Lima në Kanë 2022

I dizenjuar nga Olivier Rousteing i Balmain për këtë rast, fustani i zi i veshur nga Adriana Lima në premierën e "Top Gun" tërhoqi vëmendjen e mbrëmjes së dytë. Karakteristika kryesore e këtij fustani të gjatë me plisa është silueta: fund i gjatë, rripa dhe një prerje e madhe në pjesën e barkut. Sandale klasike të zeza, bizhuteri Chopard dhe ja dukja perfekte e një mamaje të ardhshme ultra glamour.

Stili i modeles lehone

Menjëherë pasi njoftoi shtatzëninë e saj në Instagram shkurtin e kaluar, modelja bëri debutimin e saj në shfaqjen e Balmain gjatë Javës së Modës në Paris. Më pas, disa javë më parë, ajo eci në pistën e Alexander Wang në Nju Jork. E veshur me një minifustan të zi shumë të ngjashëm me atë të Kanës. Tashmë nënë e dy vajzave, këtë herë vendosi ta ndajë këtë moment të lumtur të jetës së saj me të gjithë fansat e saj, gjithashtu (dhe mbi të gjitha) përmes veshjeve të saj. Të cilat nuk synojnë të fshehin, aq sa të tregojnë, barkun ku po rritet foshnja. Dhe e gjitha i jep një pamje magjepsëse dhe moderne.

Si një ikonë e vërtetë stili, Adriana Lima nuk ka lënë pas dore as veshjen që do të kishte gjatë rrugës Për udhëtim ajo kishte veshur një jumpsuit të zi bodycon, një pallto të gjatë të bardhë, sandale me taka, një çantë Fendi Fendigraphy dhe syze dielli të errëta.

Yjet e tjera shtatzëna në historinë e Festivalit

Por kjo nuk është hera e parë që një yll shfaq barkun në Festivalin e Filmit në Kanë. Përpara Adriana Limës, Sophie Marceau e kishte shfaqur me krenari shtatzëninë e saj në vitin 1995, me një fustan të kuq të vërtetë diva. Pastaj përsëri Blake Lively, Reese ëitherspoon dhe Noémi Lenoir në fillim të viteve 2000. Por ka edhe nga ata që, si Angelina Jolie dhe Brad Pitt në 2008, përfituan nga Tapeti i Kuq i Croisette për të njoftuar publikun e gjerë se ishin në pritje të një fëmije.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor