Showbiz 21 Janar 2022

Kendall Jenner sfidon të ftohtin dhe të gjithë po mendojnë se ky mund të jetë trendi i radhës

Showbiz

Nuk është hera e parë që modelja e njohur Kendall Jenner sfidon të ftohtin, por nuk mund të mos habitemi sa herë e bën këtë gjë. Së fundmi ajo ka postuar disa foto në Instagram në mes të dëborës me bikini të zeza dhe një palë çizme prej gëzofi.  Kendall ka shpjeguar se kush fshihet pas këtij akti të guximshëm. Ajo shkruan se vendosi ta bënte këtë sepse ia kishte sugjeruar Wim Hoff, 62 vjeçari i cili njihet edhe me emrin “The Iceman”, që është një motivues holandez, i famshëm për aftësinë e tij për t’i bërë ballë temperaturave të ftohta.

Gwyneth Paltrow, Jim Carey, Tom Cruise, Oprah Winfrey dhe një sërë personazhesh të tjerë të famshëm janë po ashtu itharë tij dhe kanë guxuar të sfidojnë temperaturat e ulëta përmes kombinimit të teknikave të frymëmarrjes, jogës dhe meditimit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor