Guide per shendetin 12 Janar 2022

Për të eleminuar toksinat; Ky është lëngu më i mirë që mund të bëni në shtëpi

Guide per shendetin

Lëngjet detoksifikuese ose detoksifikuese, të njohura edhe si lëngje jeshile, janë të gjithë ato smoothie të bëra nga përzierja e frutave dhe perimeve të ndryshme. Këto janë lëngje shumë ushqyese që sigurojnë energji ndërsa janë të ulët në kalori.

Përparësia dhe funksioni i tyre kryesor është se ata lejojnë trupin të pastrohet, duke e lejuar atë të rifitojë ekuilibrin dhe duke ndihmuar në zvogëlimin e peshës, mbajtjes së lëngjeve, fryrjes dhe shqetësimit gastrointestinal.

Më i miri nga të gjithë është lëngu detox me avocado.

Kombinimi i një avokado, kastravec, kopër dhe limoni në një gojëmjaltë mund të rezultojë në një përbërje që ndihmon në pastrimin e trupit tonë. Për më tepër, është e pasur me antioksidantë dhe është paksa anti-inflamatore.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor