Keshilla bukurie 11 Janar 2022

Mos shpenzoni para; Me këto 2 mënyra mund t'i pastroni bizhuteritë në shtëpi         

Keshilla bukurie

 

Gjithmonë ka mënyra alternative për t’i bërë gjërat vetë në shtëpi me mjetet rrethanore që kemi. Ka 2 mënyra për të pastruar bizhuteritë pa shkuar tek një person profesionist:

1-Një mënyrë e thjeshtë e larjes së tyre është me sodë buke. Në një enë me pak ujë të ngrohtë hidhni një lugë sodë buke dhe lërini bizhuteritë e argjendit për disa minuta dhe më pas fshijini me një peshqir të thatë. Mund ta përsërisni veprimin nëse rezultatet nuk janë ato që prisni.

2-Një mënyrë tjetër është me pastë dhëmbësh. Vendosni pak pastë në një furçë dhëmbësh dhe fërkoni bizhuteritë për disa minuta. Më pas shpëlajini me ujë të bollshëm.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor