Pjata kryesore 11 Janar 2022

Qofte me spinaq dhe miks djathrash

Pjata kryesore

Kjo recetë u përgatit nga Kokopisha

Përbërësit: 200 g spinaq, 1 vezë, 100 g djathë i grirë, 100 gr galetë (thërrime buke), 100 g djathë që shkrin (Emental ose Gouda), kripë dhe piper.

Përgatitja: Përvëlojmë spinaqin pasi e kemi larë dhe e copëtojmë Një një tas shtojmë spinaqin, djathin e grirë, vezën, thërrimet e bukës, kripë dhe piper. E punojmë masën sa të krijohet një tip brumi Djathin që shkrin e presim në kubikë të vegjël. Formojmë topthat dhe në mes vendosim nga një kubik djathi Topthat i kalojmë në galetë dhe më pas i skuqim ose pjekim. JU BËFTË MIRË!

Shënim: Mund të shtoni hudhër për më tepër shije.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor