Tendencat e fundit te modes 6 Dhjetor 2021

“Paris, mon amour”, detajet e stilit francez që po rikthehet në modë

Tendencat e fundit te modes

Midis pulovrave dhe bluzave me kopsa, palltove të buta dhe gjerdanëve prej kristali, tendencat e dimrit 2021 po na tregojnë në çdo mënyrë se stili francez është gati të rikthehet. Ndoshta nuk u largua kurrë, thjesht vazhdoi të jetonte i rrënjosur në sharmin e ballukeve të frymëzuara nga ikonat franceze, fustanet magjepsëse  dhe rripat e ngushtë mbi xhaketa.

Ajo që solli stilin e përjetshëm francez në pasarelë është Hedi Slimane në Celine së bashku me Virginie Viard në Chanel; por për habi, marka philosophie nga Lorenzo Serafini, dhe shfaqjet e modës Coperni futën beretën, kostumin dhe pallton e leshit artificial ideal për entuziastët e një stili francez.

Konfirmimi përfundimtar vjen nga raportet e muajit të fundit të modës, apo shtatorit 2021:

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor