Pjata kryesore 5 Dhjetor 2021

Rizoto me kungull dhe salsiçe; Receta e shijshme nga Living

Pjata kryesore

Ne e kemi përgatitur recetën gjatë vjeshtës por është njësoj e rekomandueshme edhe në dimër sepse kërpudhat champignon mund t’i gjeni në çdo stinë! Për ta bërë më dimërore kemi provuar salsiçet e freskëta!

Nga Living, Fotografia Armand Habazaj 

Përbërësit për 4 persona:

400g oriz Carnaroli ● 300g kungull ● 200g salsiçe ● 1 gotë vere të bardhë ● 20g qepe Scalogno ● 500ml Brodo vegjetal ● kripë, piper ● 20ml vaj ulliri ● 50g gjalpë

Përgatitja:
Në një tigan të thellë kaurdisim pak qepën me vaj ulliri, shtojmë kungullin e prerë në kubikë të vegjël dhe salsiçen e freskët, i kaurdisim pak çaste në flakë të ulët dhe pastaj hedhim orizin, e shuajmë me verë të bardhë dhe e lëmë deri sa të avullojë vera. Pastaj shtojmë lëngun e perimeve, e rregullojmë me kripë e piper dhe e lëmë të ziejë për 30 minuta në flakë të ulet. Në fund, një minutë para se ta heqim nga zjarri, shtojmë pak gjalpë për ta lidhur dhe pak djathë Parmigiano.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor