Aktualitet 27 Nëntor 2021

Një tërmet i ri godet Shqipërinë, lëkundjet ndjehen dhe në Maqedoni të Veriut

Aktualitet

Një tërmet i ri është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bllacë të Dibrës. Lëkundjet janë shënuar në orën 4:43 të mëngjesit dhe sipas EMSC (Qendra Sizmiologjike Evropiane Mesdhetare) kanë qenë të magnitudës 3.2 Rihter.

Epiqendra e tij ka qenë 2 kilometra në thellësi, duke bërë që të ndjehen edhe në Maqedoninë e Veriut. Lëkundjet shënohen një ditë pas tragjedisë së ndodhur me 26 nëntor, 2 vite më parë në vendin tonë, ku ndërruan jetë 51 persona.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor