Showbiz 25 Nëntor 2021

Vendosi të bëjë një fëmijë e vetme, Jessie J pësoi abort dhe i është copëtuar zemra

Showbiz

Jessie J ka pësuar një abort.

Këngëtarja 33 vjeçare e zbuloi lajmin rrënqethës përmes një postimi në Instagram, të mërkurën, vetëm pak orë para se të ngjitej në skenën e The Hotel Cafe në Los Angeles.

Duke filluar deklaratën e saj me një emoji me zemër të thyer, ajo shkroi, “Dje në mëngjes po qeshja me një mikeshë duke thënë ‘seriozisht, por si do ta kaloj koncertin tim në LA nesër mbrëma pa i thënë të gjithë audiencës se jam shtatzënë’.

“Dje pasdite, pasi shkova për skanimin tim të tretë dhe më thanë se nuk kishte më rrahje zemre”.

Deklarata e Jessie-t shoqëroi një foto të testit të saj pozitiv të shtatzënisë në shtëpi, e ndjekur nga një citim që thoshte: “Ndonjëherë dashuria nuk do të mjaftojë për ta bërë atë të funksionojë, dhe kjo është në rregull. Nuk do të thotë se keni dështuar”.

Vokalistja e fuqishme vazhdoi të shpjegoi se ajo do të vazhdojë të performojë për fansat e saj të mërkurën në mbrëmje siç ishte planifikuar, pavarësisht përvojës traumatike.

“Këtë mëngjes ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Unë mund të mos. Në fakt nuk e di”, pranoi ajo. “Ajo që di është se dua të këndoj sonte. Jo sepse po shmang pikëllimin apo procesin, por sepse e di që të këndoj sonte do të më ndihmojë”.

Këngëtarja tha se është gati të ketë një fëmijë vetëm: “Është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër”.

“Kam bërë dy shfaqje në dy vite dhe shpirti im ka nevojë për këtë, edhe më shumë sot,” vazhdoi ajo. “Unë e di se disa njerëz do të mendojnë, ‘Ajo thjesht duhet ta anulojë atë’. Por në këtë moment e kam të qartë një gjë. Fillova të këndoj kur isha e re nga gëzimi, për të mbushur shpirtin tim dhe terapinë e dashurisë ndaj vetes, që nuk ka ndryshuar kurrë dhe unë duhet ta përpunoj këtë sipas mënyrës sime”.

Jessie zbuloi gjithashtu se përvoja traumatike nuk po e pengon atë të provojë përsëri.

“Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër,” shpjegoi ajo. “Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri”.

Ajo vazhdoi ta quante humbjen e një fëmije “ndjenja më e vetmuar në botë”.

“Kështu që do të shihemi sonte LA”, përfundoi ajo postimin e saj.

Një nga marrëdhëniet e fundit publike të Jessie ishte me aktorin Channing Tatum nga viti 2018 deri në vitin 2020.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessie J (@jessiej)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor