Keshilla bukurie 24 Nëntor 2021

Pastroni furçat e makeupit në mënyrën më të thjeshtë; në shtëpi dhe pa produkte shtesë

Keshilla bukurie

Furçat ose sfungjerët më të cilët ju bëni tualetin në përditshmëri, përmbajnë shumë papastërti. Mirë do të ishte që ato të laheshin sa herë i përdorni ose sa më shpesh të mundeni që bakteret mos të transferohen në fytyrën tuaj.

Kjo më poshtë është mënyra më e thjeshtë e pastrimit të tyre që mund ta bëni në lavamanin e shtëpisë:

Lagni furçat  me ujë të vakët.

Vendosni një pikë të pastruesit tuaj të preferuar ose dhe thjesht sapun.

Masazhoni butësisht majat e qimeve me pëllëmbën tuaj.

Shpëlani qimet tërësisht.

Shtrydhini ato dhe ujin  e tepërt me një peshqir të pastër.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor