Ëmbëlsira 7 Nëntor 2021

Krostatë me reçel kumbulle dhe kumbulla të freskëta

Ëmbëlsira

Nga Linda Fishta
????Përbërësit per brumin per tave me diameter 28 cm
70 g sheqer
120 g gjalpë i cilësisë se mire, i ftohtë nga frigoriferi i prerë ne kubikë te vegjël
180 g miell 00
2 lugë qumësht i ftohtë nga frigoriferi
1 bustine vanilie
1 majë thike kripe
????Mbushja :
7 kumbulla të medha te rrumbullakëta
3-4 lugë reçel kumbulle
????Përgatitja: ndezim furren ne 180 gradë C
Ne nje tas perziejmë te gjithë përbërësit e brumit, ne fillim me pirun dhe më pas me dorë.
????I japim brumit formë të rrumbullaket dhe pasi ta sperkasim me pak miell e hapim me petes ne formë te rrumbullaket me diameter 30 cm afersisht.
????E trasfererojmë petën ne tavë të lyer me gjalpe e miell, sherndajme reçelin dhe siper vendosim kumbullat duke lënë nje bordurë anesore prej 2 cm.
????Kthejme me dore anesoret e petës dhe e veme të piqet për 40 minuta afërsisht ose derisa të shohim që ka marrë ngjyrë peta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor