Aktualitet 19 Shtator 2021

Viti i ri akademik, Manastirliu flet për vaksinimin e studentëve dhe pedagogëve

Aktualitet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se tashmë në çdo universitet të Shqipërisë ka nisur vaksinimi anticovid për studentë e pedagogë.

Në prag të nisjes së universitetit, Manastirliu thotë se ky proces po bëhet për të patur një garanci më shumë për vitin e ri akademik.

Kryeministri Rama pak javë më parë e bëri të qartë se studentët duhet të vaksinohen në rast se duan të hyjnë në auditorë, ose në rast të kundërt duhet të ndjekin mësim online.


STATUSI NGA EDI RAMA

????????‍???? ????‍???? ????‍???? Dyert e universiteteve janë hapur më herët, për të vaksinuar pedagogë e studentë, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag.

???? ????????‍⚕️ ????‍⚕️ Me programin tonë të vaksinimit në komunitet, kemi nisur vaksinimin anticovid me ekipet tona mjekësore në çdo universitet të vendit.

#VaksinatVeprojnë #MbroJetën #ShqipëriaBuzëqesh????

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor