Showbiz 18 Shtator 2021

Zbulohen fjalët e fundit të princit Philip për princin Charles; Momenti i dhimbshëm rrëfehet nga vetë djali i tij

Showbiz

Një bisedë prekëse është zhvilluar midis babait dhe djalit më 8 Prill, një ditë para se Princi Filip të vdiste. Princi i Uellsit dhe babai i tij Princi Filip thuhet se diskutuan planet për festimet e 100 vjetorit të fundit, dhe Charles mori një përgjigje tipike të Princit Filip.

Më 8 Prill, Princi Charles thirri babain e tij në kështjellën  Ëindsor për të diskutuar ditëlindjen e tij të 100 që pritej të ndodhte në qershor dhe të diskutonin për festën.

Kjo bisedë mes tyre është kujtuar nga monarku i ardhshëm në një program të ri të BBC One që do të transmetohet të mërkurën mbrëma, i titulluar “Princi Filip: Familja Mbretërore Kujton.”

Thuhet se Charles ka thënë me ngurim , "do të flasim për ditëlindjen tuaj” pasi ai ishte i vetëdijshëm që Filipi nuk ishte i interesuar për idenë e një feste ditëlindjeje.

I vetëdijshëm se babai i tij ishte gjithashtu pak i dëgjueshëm, princi thuhet se e ka përsëritur veten pak më me zë të lartë duke thënë: “Po flasim për ditëlindjen tuaj! Dhe nëse do të ketë një pritje! "

Duket se Filipi është përgjigjur me shaka si gjithnjë : "Epo, duhet të jem gjallë për këtë, apo jo?"

Programi i BBC në lidhje me humbjen që i shkaktoi Familjes Mbretërore vdekja e Filipit përmban secilin nga fëmijët dhe nipërit e mbesat e tij të mëdha duke kujtuar gjyshin e ndjerë dhe duke ndarë momentet dhe kujtimet më të bukura.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor