Pjata kryesore 15 Shtator 2021

Receta e tortës së famshme gjermane me vanilje dhe çokollatë

Pjata kryesore

Kjo recetë u përgatit nga Papare_thebeautyofsmallthings

Për tortën zgjodhëm recetën gjermane me biskota edhe krem nga Dr.Oetker, me shije vanilje dhe çokollate. Lart e kam zbukuruar me lajthi të pjekura, boronica të kuqe edhe dekore sheqeri.

PËRBËRËSIT: 600 ml qumësht, 600 g biskota, 400 g qumësht kutie noy noy, 2 paketime dr. Oetker për torta vanilje edhe çokollatë.

PËRGATITJA: Shtypni ose thërmoni biskotat. Rrihini për 3 minuta sipas udhëzimit në paketim kremin e vaniljes edhe çokollatës. Lagni biskotat e thërmuara me qumështin noy noy. Filloni e shtroni në tavë sipas dëshirës shtresat me biskota edhe krem. Në fund e dekoroni me lajthi të pjekura edhe flokë sheqeri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ???? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings)

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor