Femijet 11 Gusht 2021

Për të gjithë prindërit; Emrat më të bukur të fëmijëve për vitin 2021

Femijet

 Leo

Do të thotë "luan", në latinisht, Luani është shenja astrologjike për foshnjat në korrik dhe gusht.

Kai

Më i njohuri në SHBA si derivat i emrit "deti".

Iris

Greqisht për "ylberin". Iris u konsiderua një simbol i fuqisë dhe madhështisë në kohët e lashta. Pjesët e petaleve të pemës së luleve përfaqësonin besimin, mençurinë dhe trimërinë.

 August

I popullarizuar në mesin e të famshmëve dhe njerëzve të zakonshëm. August është padyshim emri më i bukur për bebat e  verës.

 Rose

Nuk ka nevojë për shpjegim, një bebush si një trëndafil.

Cyrus

Emër persian që do të thotë "diell"

Poppy

Poppy ishte ndër 500 emrat më të mirë të foshnjave për vitin 2019. Do të thotë lulëkuqe dhe vazhdon të jetë trendy për bebat e 2021-shit

 Ruby

Guri i lindjes për foshnjat e korrikut Ruby është një kombinim i ëmbël dhe i guximshëm për çdo fëmijë.

 Daisy

Daisy rrjedh nga fraza "syri i ditës", sepse kjo lule hap petalet e saj në agim.

Dylan

Një emër  klasik modern, kur përdoret për një djalë - do të thotë "bir i detit".

 Perla

Guri i lindjes për muajin qershor.

Rosalie

Një variant francez për "Rose".

 Koral

Një emër xhevahiri nga oqeani.

 Savana

Spanjisht për "vende tropikale", Savannah ka rrënjë të thella jugore dhe renditet ndër emrat e vajzave kryesore duke filluar me S.

 Summer

Zgjedhja "e dukshme" për çdo fëmijë veror.

Sky

Një emër foshnjash verore i frymëzuar nga natyra që funksionon si për djemtë ashtu edhe për vajzat.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor