Showbiz 30 Korrik 2021

Çdo gjë e planifikuar në detaje, ja si e shpjegon eksperti mbretëror martesën e Meghan me Harry-n

Showbiz

Meghan Markle tregoi një ambicie shumë të madhe duke u martuar me Princin Harry, ka pohuar një ekspert mbretëror.

Jonathan Sacerdoti beson se Dukesha e Sussex, 39 vjeç, ishte e vetëdijshme për ndikimin që martesa me një pjesëtar të familjes mbretërore do të kishte në reputacionin e saj dhe ekspozimin global. Por Z. Sacerdoti sugjeron se "shumica do të thoshin" përdorimi i pozitës së privilegjuar në avantazhin e saj.

Duke folur me Oprah Winfrey në Mars, Meghan tha se ajo nuk kishte studiuar mbi Familjen Mbretërore.

Ajo tha për takimin e parë me ta: “Falë Zotit nuk dija shumë për familjen. Faleminderit Zotit që nuk kisha bërë kërkime. Do të kisha menduar gjithë kohës për këtë. "

Meghan gjithashtu kujtoi që Harry i kishte thënë asaj se do të takohej me Mbretëreshën Elizabeth II për herë të parë dhe gjithashtu e kishte pyetur nëse dinte të bënte zakonet dhe përuljen e rastit.

 “Mendova vërtet se këto gjëra ndodhnin vetëm jashtë familjes mbretërore ose nga fansat e saj por në fakt ishte diçka që respektohej dhe brenda”

"Dhe unë i thashë" por është gjyshja jote ", dhe Harry u përgjigj" është Mbretëresha "."

Duke folur për Sky News, Sacerdoti tha për Meghan: "Ajo u rrit me ambicie të larta dhe filloi t'i arrijë ato si aktore por nuk duhet të harrojmë që nuk pati një sukses të madh duke folur në rangun ndërkombëtar.

"Ajo pastaj u martua me Princin Harry dhe më pas ajo u bë ndoshta një nga emrat më të njohur në botë vetëm duke u martuar me dikë. Unë mendoj se kjo tregon një sasi të madhe planifikimi dhe ambicie. Ndoshta ajo ra në të vërtetë në dashuri me Harryn por qëllimi nuk ishte ai. Dhe pastaj unë mendoj se ata e kanë përdorur atë në avantazhin e tyre, dhe shumë do të thonë se është e drejta e tyre."

Harry dhe Meghan u tërhoqën nga detyrat mbretërore në janar 2021. Ata jetojnë në Montecito, California me fëmijët Archie, dy vjeç dhe Lilibet Diana, e cila ka lindur më 4 qershor.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor