Aktualitet 30 Korrik 2021

Vazhdon vaksinimi 18 vjeç e sipër; Të gjithë informacionet që ju duhen

Aktualitet

Në muajin korrik pati 2 javë në të cilat mund të vaksinoheshin personat 18 vjeç e sipër. Sipas lajmërimeve të  Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ogerta Manastirliu ky vaksnimin do të vazhdojë dhe në muajin gusht.

Manastirliu i ka bërë thirrje sërish që të gjithë qytetarëve që të paraqiten në qendrat më të afërta shëndetësore me kartën e identitetit për të marrë vaksinën anti-COVID, veçanërisht duke marrë parasysh shtimin e rasteve me variantin “delta” në vendin tonë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor