Tendencat e fundit te modes 19 Korrik 2021

Këpucë me platformë ekstreme; Rikthehet moda e vitit 2012

Tendencat e fundit te modes

Me sa duket, ekzistojnë dy lloje këpucësh në këtë botë: këpucët që janë bërë për të ecur dhe këpucët që, pa dyshim, janë të bukura por me siklet për të ecur.

Edhe pse këto të fundit krijojnë flluska apo dhe lodhje në këmbë kur dalin në modë nuk i reziston askush!

Këngëtarja Olivia rodrigo gjatë vizitës së saj javën ë shkuar në Shtëpinë e bardhë për të takuar presidentin, veshi një palë këpucë me platformë të cilat na kthyen vite prapa në kohë. Në 2012 ishin një trend i cili zgjati për shumë kohë dhe është rikthyer pikërisht tani. Edhe  pse Olivia dukej sikur do të rrëzohej nga momenti në moment kjo nuk ndodh dhe ajo eci lehtësisht.

Hidhini një sy ndryshimit që këto këpucë me platformë kanë pësuar këtë vit:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Florence Pugh (@florencepugh)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor