Pjata kryesore 14 Qershor 2021

Shpatull qengji me mustardë, erëza dhe perime

Pjata kryesore


Ripostim i nje recete te shijshme, mqs kete fundjave kemi pashket ortodokse dhe eshte tradite te gatuhet mishi i qengjit, kjo eshte nje menyre disi e vecante dhe e shijshme. Kini parasysh qe mund te pregatitet edhe me pjese te tjera nga mishi i qengjit.
Pashke te gezuara


Receta:
Shpatull qengji
3, 4 luge mustarde
thelpinjte e 2 kokave hudhra
piper i zi kokerr
rozmarine
trumze
2 karrota
patate sa persona jeni
1 qepe e kuqe
kripe sa mjafton

Pregatitja e mishit:
Mustarden e perzieva me kripen e erezat. Mishit i hapa disa vrima me thike dhe i mbusha me hudhra, trumze dhe rozmarin. Keto i dhane mishit shume shije. Me pas e lyeva te gjithe mishin me mustarden e pregatitur.

Perimeve ju shtova 2 luge nga mustarda e mbetur kripe e vaj ulliri. I kalova me tave bashke me mishin. I mbulova me nje leter furre te lagur e te shtrydhur. Kjo e ndihmon mishin mos te thahet.
E poqa per 2 ore ne 200 grade, 1 ore me leter furre pjese tjeter pa leter.
15 min e cova temp. ne 250 grade ne grill vetem lart sa u thek mishi e patatet.

Ju befte mire nese e provoni!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor