Pjata kryesore 12 Qershor 2021

Qofte kungulli me ricotta

Pjata kryesore

Sot Adisa's Kitchen ka përgatitur një recetë sa të thjeshtë, aq edhe të shijshme që na sjell pak Itali në tryezat tona.

Përbërësit: 2 kunguj, 1 lugë kripë, 1 vezë, 3/4 gjethe nenexhik, 250 g ricotta dhe 50 g bukë e thekur.

Përgatitja: Si fillim grijmë kungujt rëndë, shtojmë kripën i lëmë rreth 10 minuta dhe shtrydhim lëngun e kungujve. Shtojmë vezën, nenexhikun e grirë, hudhrat e shtypura, rikotën dhe bukën e thekur. Punojmë brumin, ndajmë qoftet dhe i kalojmë në bukë të thekur.

Në një tepsi vendosim letër furre e spërkasim me vaj ulliri. I pjekim në furrë në 220 gradë për rreth 20 minuta dhe i kemi gati. Ju bëftë mirë. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista Living - LivingTV (@living_albania)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor