Pjata kryesore 15 Maj 2021

Finokë në furrë me salcë beshamel

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT: 4 finokë, 100 g gjalpë, kripë, piper, 100 g djathë, 50 g galetë, kopër, 50 g miell, dhe 500 ml qumësht arrë moskat

PËRGATITJA: Presim finokët në 4 pjesë dhe i skuqim në tigan me gjalpë me kripë dhe piper , i vendosim në tavë bashkë me djathin në copa. Në tenxhere bëjmë beshamelin, skuqim gjalpin me miellin, e shuajmë me qumësht dhe e aromatizojmë me arrë myshk, kripë dhe piper. E shtojmë mbi finok, gjithashtu shtojmë galetën dhe e vendosim tavën në furrë të piqet për 30 minuta me 180 gradë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista Living - LivingTV (@living_albania)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor