Showbiz 3 Maj 2021

9 muajshe dhe të mos i ndjesh; Almeda pozon në fundin e shtatzënisë dhe duket më e bukur se kurrë

Showbiz

Na vjen keq por duhet të hedhim poshtë fjalët se nëse je në pritje të një vajze të ikën nuri pasi ta merr bebushi. Këtë gjë na e vërteton dhe Almeda, e cila është në pritje të ëmbël të një vajze dhe në muajin e fundit.

Në fotografin e fundit të postuar para pak orësh Almeda ka paralajmëruar se para se të vijë e vogla në jetë do të publikojë edhe një video të çantës së maternitetit për të treguar se çfarë do të marrë me vete kur të shkojë për të lindur.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Almeda Sayisman (@almeda92)

Para disa muajsh Almeda dhe gjithë familja e saj kaloi Covid-19 por për fat të mirë janë rikuperuar dhe janë të gjithë të shëndetshëm.

“Kam marrë shumë mesazhe të këtij lloji dhe fatkeqësisht ka shumë nëna shtatzënë të infektuara me Covid-19. Uroj që Zoti t’ju ndihmoj. E di që është një proces shumë i vështirë dhe kërkon më shumë kohë, sepse nuk mund të marrim mjekim. Mua më zgjati rreth 20 ditë, por gjëja më e rëndësishme është morali. Është e vlefshme për të gjithë njerëzit, por më besoni që është akoma më e rëndësishme për ne gratë shtatzënë dhe që ushqejmë fëmijët me qumësht gjiri. Ju lutem mbajeni moralin lart dhe mendoni që do të kalojë, mendoj se është më mirë të konsultohemi me mjekun tuaj për gjendjen dhe vitaminat që mund të merrni.”

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor