Aktualitet 22 Prill 2021

Merrni çadrën me vete, moti sot dhe nesër

Aktualitet

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin gjatë paradites kthjellime dhe vranësira kalimtare, por në orët vijuese vranësirat do të zhvillohen, duke sjellë reshje shiu si fillim në zonat perëndimore dhe më pas përfshin pjesën më të madhe të territorit. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 20°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor