Aktualitet 19 Prill 2021

Guljelm Radoja në gjendje të rëndë në reanimacionin e Durrësit, miku i tij apel shtetit për ndihmë

Aktualitet

Aktori i njohur i kinemasë shqiptare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në reanimacionin e spitalit të Durrësit. Ai është infektuar me Covid-19 dhe gjendja shëndetësore i është rënduar. Një prej miqve të aktorit, skenaristi Bashkim Zahaj, i ka kërkuar ndihmë shtetit shqiptar që të ndihmojë aktorin të marrë një shërbim më të specializuar jashtë shtetit.

Mesoj se Guljemi aktori jone i dashur qenka rende ne spitalin e Durresit nga covid. Shteti shqiptar i detyrohet ketij aktori per nje sherbim me te specializuar jashte shtetit. Uroj te rezistosh e te fitosh Guljem”, ka shkruar ai.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor