Pjata kryesore 19 Prill 2021

Kadaif me qumësht

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT: 250 g kadaif, 100 g gjalpë, 100 g arra, 500 ml qumësht
1 vanilje, 200 g sheqer dhe 100 g qumësht i kondesuar.

PËRGATITJA: Hapeni kadaifin edhe mblidheni role pasi ti keni vendosur arrat. I vendosni në tavë dhe shtoni gjalpin e tretur. Pjekja 1 orë me 160 gradë derisa të thahet plotësisht e të marri ngjyrë.E lini të ftohet plotësisht. Nxehni qumështin, shtoni vaniljen dhe sheqerin derisa të tretet. Pasi ftohet pak e hidhni mbi kadaif dhe lëreni ta thithi të gjithën. Më pas shtoni qumështin e kondesuar dhe e shijoni të ftohtë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ???? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor