Tendencat e fundit te modes 9 Prill 2021

Fustanet më të famshme të VIPAVE ndër vite; Nuk do të dalin kurrë nga moda

Tendencat e fundit te modes

Është e mahnitshme të shohësh se sa shpejt industria e modës ndryshon dhe krijon tendenca të reja. Çfarë është 'In' këtë sezon do të jetë 'jashtë' një ose dy vite nga tani.

Por disa stile të veshjeve janë kaq të gjithanshme, elegante saqë qëndrojnë në modë dhe praktikisht të pandryshuara për dekada. Disa nga këto veshje janë:

Julia Roberts
Pretty Woman, 1990

-Personazhi i Richard Gere, Edëard Leëis, në Pretty Ëoman nuk është e vetmja gjë që i mban sytë e miliona grave të ngjitura në ekran gjatë gjithë filmit. Është gjithashtu për shkak të skenës kur Vivian Ëard, e luajtur nga Julia Roberts, shfaqet e transformuar, në stilin e Hirushes, me një fustan elegant të kuq, të plotësuar me doreza të bardha.

Angelina Jolie

-Me çdo paraqitje në tapetin e kuq, stili unik i Angelina Jolie ka tërhequr vëmendjen e të gjithë botës së bukurisë dhe modës. Sidoqoftë, asnjë nga pamjet e saj nuk ka mahnitur më shumë sesa kjo fustan i gjatë i zi.

Audrey Hepburn
Sabrina, 1954

-Karakteri i Audrey Hepburn në “Sabrina” rrëmbeu jo vetëm zemrat e burrave, por gjithashtu fitoi vëmendjen e grave që admironin fustanin e saj të bukur të bardhë.

Grace Kelly
To Catch a Thief, 1955

- Kjo fustan i mrekullueshëm pa rrip, i veshur nga Princesha e ardhshme e Monakos, i bëri adhuruesit e saj të admirojnë bukurinë dhe hijeshinë e saj të hollë.

Catherine Deneuve
The Umbrellas of Cherbourg, 1964

Çadrat e Cherbourg, e cila u publikua në 1964, ndihmoi Catherine Deneuve të ket një yll në rrugën më të njohur të Hollywood-it . Përveç kësaj, për shkak të stilit të saj të përsosur, elegancës aktorja u bë një ikonë për shumë gra.

Marilyn Monroe

Kur Marilyn Monroe këndoi 'Happy Birthday' për John F. Kennedy, ajo veshi një fustan luksoz të veshur  me qëndisje. Kjo ishte veshja që u bë modeli për të gjitha 'veshjet transparente' moderne.

Princeshë Diana

Princesha Diana kishte shije të jashtëzakonshme në veshje, dhe fustani i saj elegante blu është një shembull i përsosur.

Coco Chanel’s little black dress

Trendet e modës ndryshojnë, por një fustan i zi vazhdon të jetë element kryesor i veshjet e çdo gruaje. Stilistja legjendare e modës arriti të krijojë një vepër arti që ka mbetur e pavdekshme me kalimin e kohës.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor