Pjata kryesore 28 Mars 2021

Petulla të shpejta për të nisur mirë të dielën nga Living

Pjata kryesore

Nga Linda Fishta

Përbërësit për 4/5 persona:

500 g miell

450 ml ujë i vakët

25 g maja birre e freskët

1 lugë e vogël sheqer

një majë luge kripë

vaj kikiriku për t’i skuqur ose luledielli

Përgatitja:

1. Në një tas, tretim majanë e thërrmuar, sheqerin dhe 3-4 lugë ujë të vakët (e marrim nga sasia që kemi) për 2-3 minuta duke i përzier me lugë.

2. Në një tas të madh, hedhim miellin, kripën dhe majanë e tretur, bashkë me ujin që na ka mbetur. I përziejmë me forcë me lugë druri për 3-4 minuta, me lëvizje nga poshtë-lart, në mënyrë që brumi të marrë sa më shumë ajër. E mbulojmë tasin me plastmasë kuzhine dhe e lëmë brumin të dyfishojë vëllimin. Në kohë të ngrohtë, mjaftojnë 30-40 minuta, por në dimër, vëreni tasin në furrë, së cilës t’i ndizni vetëm dritën.

Pas kësaj kohe, i skuqim në tenxhere me shumë vaj, duke e hedhur brumin me lugë të vogël, të lagur më parë me vaj ose ujë.

Nuk pinë vaj fare dhe brenda janë gjithë vrima.

Natyrisht, këto jane variant i shpejte por sa me pak maja te përdoret aq me mire është vetëm se duhet te zgjasim kohën që brumi duhet te fryhet!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor