Aktualitet 4 Mars 2021

Tjetër tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Aktualitet

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi, në zonën që u godit edhe të mërkurën, Elassona.

Lëkundjet sizmike ishin me magnitudë 5.8 dhe janë ndjerë edhe në Shqipëri, konkretisht në Korçë e Pogradec, Tiranë, Lushnje, Fier e Lezhë.


Një ditë më parë Greqia u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6, që shkaktoi vetëm dëme materiale.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor