Showbiz 3 Mars 2021

Gjithmonë elegante dhe mahnistëse në skenë, nuk do ta besoni sa vjeç bën sot Leonora Jakupi

Showbiz

Leonora Jakupi është një ndër emrat më të dashur të skenës sonë muzikore, me një karrierë thuajse 20-vjeçare dhe shumë çmime të fituara si në Kosovë e Shqipëri. Vajza bukuroshe nga Skënderaj do të bëhej e njohur për publikun shqiptar në vitin 1998 me këngën ‘’A vritet pafajësia’’, një këngë shumë e ndjerë që është gdhendur përjetësisht në fonotekën e muzikës shqiptare, një dedikim për të atin dhe xhaxhin, të cilët humbën jetën në radhët UÇK-së.

E ndërsa vitet kanë kaluar dhe Leonora është rritur si artiste, nuk mund të themi të njëjtën gjë për pamjen e saj të jashme e cila duket të ketë ndalur si me magji kohën. E bukur atëherë, e bukur tani, për Leonorën vitet janë thjesht numra të cilët ia kujton çdo datë 3 mars. 

Ditën e sotme, këngëtarja feston 42 vjetorin e lindjes, e na besoni nuk ka asgjë mangët nga një 24 vjeçare, nëse do të bënim inversionin e shifrave. U habitët? Edhe ne sepse Leonora është gjithmonë e kuruar dhe elegante sa nuk i tregon aspak vitet që ka. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në Instagram disa nga urimet e këndshme që ka marrë nga ndjekësit dhe miqtë e saj më të mirë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor