Aktualitet 22 Shkurt 2021

Sërish një viktimë e re në moshë në spitalin “Covid2”, 17-vjeçari ndërron jetë pasi virusi i preku 100% mushkëritë

Aktualitet

Një tjetër viktimë e re në moshë është shënuar ditën e sotme në radhët e “Shefqet Ndroqit”. Bëhet fjalë për një 17-vjeçar nga Elbasani, i cili shtruar prej një jav,e bashkë me prindërit e tij, në ambientet e këtij kurse babai vijon të jetë në gjendje të rëndë.

Sipas “Newsbomb” mjekët e spitalit janë tronditur nga vdekja e tij, për shkak të moshës së re.  Adoleshenti raportohet se ka qenë prej një jave në terapi intesive dhe më pas në intubim, për shkak se virusi i kishte prekur pothuajse 100% të mushkërive të tij. Mjekët dyshojnë se rasti se ka një lidhje gjenetike, ndërsa janë të shqetësuar për faktin se virusi po godet rëndë edhe moshat e reja.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor