Pjata kryesore 22 Shkurt 2021

Do të lëpini gishtat në fund, ja pse duhet të provoni qoftet me gjizë

Pjata kryesore

Përbërësit: 300 g gjizë 100 g therrime buke 1 veze 50 g parmigiana 1 hudher 1 tufe majdanoz Kripë Piper Vaj ulliri 200 g salce Borzilok Ne tas bashkojme gjizen,vezen, djathin, therrimet, hudhren, kripe, piperin dhe majdanozin. Formojme brumin e qofteve dhe I japim forme. Ne tigan kaurdisim ne vaj ulliri hudher dhe shtojme salcen e domateve, kripe, piper dhe borzilok. Sapo te filloje te zieje shtojme qoftet dhe I ziejme disa minuta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor