Pjata kryesore 12 Shkurt 2021

Sot drekën e ofron Nertila Koka, ja si të përgatisni qofte të shijshme me ton

Pjata kryesore

Sa herë ju ka ndodhur të gjendeni në kuzhinë dhe të mos keni aspak dëshirë për të gatuar? Me siguri, me dhjetëra herë. Por pasi të shihni recetën e mëposhtme do të ndërroni mendje.

Qofte me ton 250-300g ton (konservë) 2 qepë te njoma (ose 3-4cm presh i prerë hollë) 2 thelpi hudhër 1 vezë 3-4 lugë peksimadhe (bukë e tharë e grirë hollë) 1lugë kafe kopër kripë, piper, piper të kuq gjysëm limon (lëngun dhe lekurën e grirë) 1 tufë koriandër Salca: 5 lugë gjelle kos te trashë me indyrë10% 2 luge gjelle majneze 1 thelp hudhër 2-3 lugë limoni(spias dëshirës) 1 lugë gjelle koreandër të prerë imët kripë, piper,piper të kuq pak qepë të njomë dhe koreandër te prerë imët (dekor)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor