Tendencat e fundit te modes 26 Janar 2021

5 mënyra për të veshur felpa-t me stil këtë dimër

Tendencat e fundit te modes

Kjo që po jetojmë është një epokë e artë për ‘streetwear’ (veshjet e rrugës) dhe për çdo lloj veshjeje që na lejon të ndihemi komode dhe me stil. Në këtë listë gjejmë edhe felpat, një veshje shumë komode që kësaj here do t’i nxjerrim nga kombinimet sportive për t’i parë në një look pak ndryshe, mix and match apo më klasike, por protagoniste kryesore mbetet felpa. Revista e modës Grazia.it ka krijuar 5 kombinime chic, për t’u kopjuar dhe për t’u ndier sa komode, aq edhe elegante këtë dimër.

Pallto me thekë + xhinse mom+ felpa me kapuç+çizme lëkurë metalizato

Fund midi lëkure + felpa pambuku+ mini ccantë e zezë + kambale të zeza

Pantallona crêpe të zeza+ felpa kashmiri + këmishë+ mocassini të zeza mat

Pantallona me prerje të drejtë dhe bel të lartë+ xhaketë+ felpa neon+ altlete

Fund midi me temina+felpa me print+ vathë gold + këpucë slingback të bardha

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor