Pjata kryesore 24 Janar 2021

Më mirë se shefat italianë, Nërtila Koka zbulon recetën e saj të makaronave me ton

Pjata kryesore

Këngëtarja e ëmbël e viteve ’80 Nertila Koka, tashmë është pranë publikut shqiptar si amvisë dhe vloggere gatimi. Kësaj here ajo ka përgatitur pasta linguine me ton, në një variant shumë mesdhetar të cilin me siguri do ta pëlqeni.

Përbërësit: 250g pasta (Linguine), 200-250g domate qershi, 1 tufe e vogël majdanoz, 100ml vaj ulliri (edhe me shume po të deshironi), 1 konservë ton, 1 luge gjelle kaperi, 2 lugë gjelle bajame ose stika, 1 thelp hudher dhe spec i kuq djegës sipas deshires.

Për të mësuar përgatitjen e kësaj recete, ndiqni hap pas hapi videon e Nertila Kokës.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor