Showbiz 23 Janar 2021

Nga takimi i parë tek propozimi për martesë, detajet ‘funny’ të historisë së Besnikut dhe Jonidës

Showbiz

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi janë një dyshe simpatike që janë njohur gjatë serialit ‘O sa mirë’, por detajet e dashurisë si puthja e parë apo propozimi për martesë nuk i kishin rrëfyer më parë.

E ftuar tek ‘Prive’, Jonida  tregoi se puthja e parë e tyre ka ardhur në 4 prill 2015, 2 muaj pas takimit të tyre të parë. Aktorja u ndal më së shumti tek takimi i tyre i parë dhe tregoi një histori shumë “funny”. Ajo tha se kishte lënë me Bensikun të takohej në orën 7 për një darkë, mirëpo ajo ishte vonuar. Kështu Besniku i kishte humbur shpresat se ajo do të vinte dhe kishte ngrënë në shtëpi. Më pas Jonida tha se kur shkuan në restorant ajo vetëm hante, ndërsa Besniku rrinte dhe ajo nuk e kuptonte se pse. Më vonë ai i kishte treguar arsyen pse nuk kishte ngrënë asgjë gjatë darkës së tyre të parë.

Jonida rrëfeu edhe se si mori propozimin për martesë nga Besniku.

“Isha në Prishtinë dhe atëherë ndenja pak më gjatë, edhe më thotë Besniku unë kam një takim do dal pak dhe me thotë po deshë dil dhe të. Mirëpo shkojmë të dy në të njëjtën qendër tregtare, ky kishte porositur unazën dhe thjesht donte ta merrte dhe kishte frikë mos unë kaloja para tij. E merr dhe e mbante në xhep, por nuk kishte menduar asgjë nga këto skenat romantike me trëndafila apo gjëra të tilla. Në drekë ne po diskutonim për një film që do bënte një miku ynë dhe Besniku më thotë: ‘Personazhet kryesore në film do jenë një burrë dhe një grua. E bëjmë ne një kinoprovë bashkë dhe ja nisim atij që ta ketë sa për provë, që të fitojmë rolin’. Dhe merr celularin e vendos tek salloni. Mua më thotë dëgjo ti do lexosh një letër, që ajo dukej qartë që ishte për mua, por unë nuk e kuptoja, sepse isha e përfshirë tek roli profesionalisht. Dhe unë kthehem me kurriz lexoj letrën që thoshte do të dua gjithë jetën e të tilla gjëra dhe pasi kthehem shoh Bensikun të ulur në gjunjë me unazën në dorë. Nuk e prisja fare, u emocionva dhe vetëm i thashë po”, rrëfeu Jonida.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor