Showbiz 22 Janar 2021

Unaza e Dianës duhet të ishte për Meghan, mosmarrëveshjet e dy vëllezërve qenkan shumë të vjetra

Showbiz

Princi Harry fillimisht donte të mbante unazën e fejesës së nënës së tij të ndjerë Princeshës Diana, megjithatë, ajo iu dha Kate, Dukeshës së Kembrixhit, nga vëllai i tij më i madh William, kështu ka thënë një ish punonjës I familjes mbretërore sipas  Daily Mail

Mbreti dhe mbretëresha e ardhshme i gëzuan fansat mbretërorë në të gjithë botën në 2010 kur ata njoftuan fejesën e tyre pasi ishin në një lidhje që nga universiteti. Kate tregoi unazën me zafir 18 karat në dorën e majtë ndërsa pozonte së bashku me burrin e saj para mediave botërore. Por tani është zbuluar se gruaja e Princit Harry, Meghan Markle mund të kishte unazën e famshme me zafir.  

Ish-butler i Diana Paul Burrell zbuloi se pasi Diana vdiq në 1997, dy djemtë e saj u lejuan të mbanin një send që i përkiste asaj.

Në dokumentarin e Amazon Prime, The Diana Story, Paul tha se Ëilliam tha: "Do të doja orën Cartier të mamit, atë që Gjyshi Spencer i dha asaj për ditëlindjen e saj të 21-të." Ai gjithashtu pretendoi se Harry ishte ai që donte të mbante unazën e fejesës pasi ajo kishte vlerë sentimentale, por lejoi që William ta mbante atë.

Z. Burrell shtoi që Harry kishte thënë: "Më kujtohet kur mbaja dorën e mamit kur isha një djalë i vogël dhe ajo unazë gjithmonë më vriste sepse ishte aq e madhe". Princi Harry dëshironte të mbante unazën e fejesës së Dianës për gruan e tij - por Will ia dha Kate Middleton.

Gjatë intervistës së tyre të fejesës 10 vjet më parë, William tha se unaza ishte një mënyrë që ai të mbante nënën e tij afër. Ai tha: "Padyshim, ajo nuk do të jetë përreth për të marrë pjesë në të gjitha argëtimet dhe gëzimet tona, kështu që kjo është mënyra ime për ta mbajtur atë afër të gjithave." Keqkuptimet dhe zënkat midis dy vëllezërve duket se paskan rrënjë më të thella.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor