Showbiz 16 Janar 2021

Videot EKSKLUZIVE të princeshë Dianës; Ideja gjeniale e dokumentarit të ri

Showbiz

Pamjet ekskluzive të Princeshës Dianës po përgatiten nga kineastët përpara një dokumentari të ri. Lightbox, kompania e prodhimit prapa filmit ’Whitney’ për të ndjerën Whitney Houston, po u kërkon fansave të dërgojnë videot ose fotografitë që ato kanë të princeshë Dianës në telefonat e tyre që I kan xhiruar vetë. Këto video do të riprodhohen së bashku me materialin arkivor në një "dokumentar të rëndësishëm teatror", tha kompania e filmit. Rrëfimi shpreson të krijojë një efekt gjithëpërfshirës duke përdorur klipet e papara ndonjëherë. Sipas Yahoo, bashkëthemeluesi i kompanisë Simon Chinn shpjegoi se si kompania dëshiron të krijojë një film për Princeshën Diana "që nuk është bërë kurrë më parë".

Ai tha: "Tani po kërkojmë ndonjë filmim të Princeshës së Uellsit që mund të ketë qenë qëlluar nga çdo fans apo anëtar i publikut. "Qëllimi ynë është të tregojmë historinë e Princeshës së Uellsit në një mënyrë që nuk është bërë kurrë më parë, ekskluzivisht përmes pamjeve arkivore, sikur historia të shpalosej në të tashmen."

“Si pjesë e kësaj, ne dëshirojmë shumë të pasqyrojmë përvojën e njerëzve në të gjithë vendin që ranë në kontakt me të dhe arritën ta kapnin moment të caktuara.” Z. Chinn tha se Princesha e Uellsit kishte një "aftësi unike për t'u lidhur me njerëzit" që e bëri atë "të veçantë".

Tani nuk na ngelet gjë tjetër vetëm të presim pamjet që do mblidhen dhe që askush nuk i ka parë deri më sot.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor