Showbiz 15 Janar 2021

Doni një rini të përjetshme si Jennifer Lopez, njihuni me 5 trajtimet e bukurisë që ka përdorur gjithë jetën

Showbiz

Këngëtarja me famë botërore Jennifer Lopez para pak muajsh dha një lajm për linçimin e markës së saj të kujdesit për fytyrën. Baza e produkteve është vaji i ullirit që sipas saj është dhe një nga sekretët e rinisë së Jennifer që nuk po mbaron....


Në një intervistë për revistën “ELLE” ajo gjithashtu ka zbuluar 5 trajtimet bazë që përdor dhe ka përdorur gjithë jetën e saj.  Ato janë gjumin, kremin e diellit, serumet, suplementet dhe të pasurit një jetesë të shëndetshme.


Ajo ka thënë se në vend që të harxhojë shumë të mëdha parash në produkte kozmetikë, preferon që të përdorë suplemente natyrale që e bëjnë lëkurën të shëndetshme. Gjithashtu ka thënë se tregohet shumë strikte me dietën e saj, duke i kushtuar shumë rëndësi se çfarë konsumon.


Pra kujdesi për fytyrën rrudhat rininë e përjetshme nuk janë vetëm kremrat, por dhe një kujdes i trupit nga brenda.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor