Keshilla bukurie 8 Janar 2021

Kush tha që mbaruan festat? Surprizoni veten me produktet e reja të janarit dhe shkurtit

Keshilla bukurie

Kemi 3 super produkte për tju sugjeruar! Vërtët mbaruan festat, dhe i jemi kthyer normalitetit, por me këto 3 produkte do të ndiheni të lumtur po aq sa gjatë festave.

1. LE LIFT - Locionet janë parathënia e çdo rituali bukurie dhe janë thelbësore për rrezatimin e Lëkurës. Si një bonus plotësues dhe tashmë thelbësor, LE LIFT finalizon pastrimin dhe përgatit lëkurën për të marrë produktet e radhës.  Locioni LE LIFT I jep lëkurës suaj një veprim anti-plakje.

Sekreti?

Koncentrat botanik i jonxhës, një zbutës dhe përbërës aktiv forcues, i kombinuar me një kompleks uji magnetik të zhvilluar nga CHANEL Research, i cili jep hidratim të dobishëm thellë brenda lëkurës.

Bazuar në kuptimin e gjerë të lëkurës dhe ekspertizës së saj të formulimit, CHANEL Research krijoi një kompleks magnetik të ujit të përbërë nga mimetikë të lëkurës me fuqinë për të strukturuar ujin në shtresa koncentrike, e cila rritet përqëndrimin dhe disponueshmëria e tij brenda lëkurës. Ashtu si një magnet, ndihmon në tërheqje, ashtu edhe kjo formulë ndihmon në tërheqjen e lëkurës.

Për gamën LE LIFT, CHANEL zgjodhi një bimë të rritur në Francë që është e pasur në minerale, element, vitamina dhe aminoacide: jonxhë. Një bioteknologji e gjelbër procesi përdoret për të nxjerrë një performancë të lartë, zbutjen dhe forcimin përbërës aktiv nga farat e tij. Ai është i butë në lëkurë. Ai stimulon prodhimin e kolagjeni  dhe riaktivizon përhapjen qelizore të keratinociteve, gjatë gjithë kohës.

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje, me majat e gishtave ose me një pambuk, duke prekur të gjitha zonat e fytyres dhe qafës.

E pas gjithë përkujdesit tuaj të fytyrës, për të finalizuar bukurinë tuaj, ju vjen në ndihmë:

2. ROUGE ALLURE LAQUE.

Një shkëlqim saten që verbon pa ndërprerje, ngjyra intensive, rehati e pabarabartë

dhe mbajtje e pandalshme… Një ngjyrë buzësh me shkëlqim ultra, ALLURE ROUGE

LAQUE pajton të gjitha kontradiktat në një krijim të vetëm. Formula e saj fluide

shkrihet në buzë dhe vesh buzëqeshjen tuaj me elegancë në të gjitha rrethanat. 12

orë me ngjyra, shkëlqim saten dhe hidratim. 8 orë rehati dhe butësi.

Nga mëngjesi deri në mbrëmje, buzët qëndrojnë në perfeksion.

Ngjyra shkëlqyese! E gjallë, e dendur dhe e ndezur… Ngjyra shpreh gjithë intensitetin e saj.

Të veshura me vajra, ato zbulojnë jashtëzakonisht shumë praninë e ngjyrave të pastra.

Barriera e lëkurës e buzët ruhet në mënyrë të përsosur nga një kompleks antioksidues i drurit Sappan dhe vitamina E.

Jo vetëm për fytyrën por edhe për trupin. Chanel mendon gjithmonë për të.

Këtë herë ju sugjerojmë kremin e trupit :

3. GABRIELLE CHANEL.

CHANEL pasuron ritualin e parfumimit GABRIELLE CHANEL me një krem për trupin,mënyra perfekte për ta trajtuar veten në një moment të çmuar vetëm për ju. Është kremoze dhe cilësia e tij e mbështjell lëkurën me lule të ndritshme të GABRIELLE CHANEL dhe intensifikon gjurmën diellore dhe vullnetare të aromës.

Ky krem i jep trupit një përkëdheljë të vërtetë. I pasuruar me një aktiv hidratues përbërës që rrjedh nga trëndafili dhe jasemini, lë lëkurën të butë dhe me shkëlqim. Perfekt qoftë në një moment kënaqësie në mëngjes, një prekje sensuale pas

banjës suaj ose një përkëdhelje e butë në fund të ditës.

Paketimi i këtij kremi shton gjithmonë kënaqësinë për ta përdorur edhe më shumë!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor