Pjata kryesore 29 Dhjetor 2020

Përshesh me gjel deti sipas Nertika Koka;  Receta dhe përgatitja

Pjata kryesore

Përbërësit:

Kulaci : 300 ml kos dhe 1/2 gote ujë 1,5 lugë kafeje kripë 1 lugë sodë buke pak vaj ulliri

Përshesh:/ kapamaja 100g gjalpë 2-3 lugë vaj ulliri 150g mëlci 80 gr presh 1 lugë e madhe nenexhik 600-1000 ml lëng gjeli i vakët

Përgatitjen mund ta shihni më poshtë:

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor