Orakulli i kuzhinës 13 Dhjetor 2020

Supë me qiqra; Receta e ngrohtë e dimrit

Orakulli i kuzhinës

Sa për të ndryshuar shijen nga fasulet apo thierrzat e dimrit, mund të provoni gjellën me qiqra. Në këtë rast, përdorimi i lakrave jeshile, i jep asaj edhe ca nuanca të freskëta.

Supë qirash  
Përbërësit:
150 gr qiqra konserve
250 gr pazi
Gjysmë qepe
1 karrotë
1 thelb hudhër
Lëng perimesh
1 patate
1 gjethe dafinë
Kripë, piper
Vaj ulliri
Pak spec djegës
200 gr makarona supe
 
Përgatitja:
Në një tigan të thellë, vini për të skuqur qepën e prerë hollë bashkë me karrotën. Shtoni ehde pataten e prerë në kubikë me gjethen e dafinës. Kaurdisni dhe nisni të shtoni lëngun e perimeve. Kur të nis të ziejë, shtoni gjethet e lakrave dhe në fund qiqrat. Rregulloni shijen me kripë, piper dhe specin djegës sipas dëshirës. Në fund shtoni makaronat dhe lëreni deri sa ato të ziejnë për ta servirur.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor