Pjata kryesore 1 Dhjetor 2020

Petë misri me kërpudha, receta e thjeshtë nga Living

Pjata kryesore

Përbërësit: 200 g miell misri polenta, 600 ml ujë, 500 g kërpudha, 1 thelp hudhër, 1 qepë, 1 degëz rozmarinë, 50 ml verë e bardhë, 200 g djathë Gouda, kripë dhe piper.

Përgatitja: Ziejmë në ujë me kripë dhe pak vaj ulliri miellin e misrit sipas udhëzimeve në paketim. E shtrojmë në tavë të lyer me vaj ulliri. Në tigan kaurdisim në vaj ulliri, hudhrën dhe qepën e grirë imët, shtojmë kërpudhat, kripë dhe piper. Pasi të ulin volumin, shtojmë rozmarinë, heqim hudhrën dhe i shuajmë me verë. I shtrojmë mbi petën e misrit, shtojmë djathë gouda, arra dhe e pjekim në furrë sa të kërcaniset

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor