Orakulli i kuzhinës 29 Tetor 2020

Kungull i pjekur me shurup, shege dhe arra

Orakulli i kuzhinës

Përbërësit: 4 feta kungulli ? 10ml vaj ulliri ? 100ml shurup shege ? 100g arra

Përgatitja: Presim kungullin ne feta jo shume te trasha dhe e veme ne furre per ta pjekur me temperature 220 grade per 10-15 minuta. Ne kete kohe, pergatisim shurupin e sheges duke qeruar 1 kokerr te madhe shege. I heqim te gjitha kokrrat dhe i shtypim qe te marrim lengun. Ne nje tigan te vogel hedhim 2 luge

gjelle sheqer, e leme pak ne zjarr dhe hedhim lengun e sheges qe te karamelizohet. Veme kungullin ne pjate, hedhim shurupin mbi kungull dhe hedhim arrat dhe disa kokrra shege.

Nga:Shef Tedi

Fotografia: Armand Habazaj

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor