Aktualitet 28 Tetor 2020

Kurba nuk njeh ulje; Shënohen 6 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Aktualitet

Vijojnë të jenë të larta shifrat e COVID-19 në vendin tonë. Edhe gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore konfirmojnë shifra të larta.
Janë 311 raste të reja të infektuarish dhe 6 viktima.

Ndërkohë në 24 orët e fundit janë bërë 1378 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 311 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë shëruar 85 qytetarë, duke e çuar në 10,893 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor