Aktualitet 28 Tetor 2020

Pasdite fillojnë reshjet e shiut në këto vende të Shqipërisë

Aktualitet

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në pjesën e parë të ditës. Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të shtohen duke gjeneruar reshje të izoluara shiu në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor