Pjata kryesore 24 Tetor 2020

Supë me kungull, forcon imunitetin dhe lufton gripin

Pjata kryesore

Nga Dhurata Thanasi Daneri, Fotografia Armand Habazaj

Këto ditë të ftohta vjeshte, supa është pjata më e mirë që mund të gatuani për drekë apo për darkë.

Përbërësit për 5-6 persona: 2 kg kungull dimëror, 1 kokërr qepë mesatare,  pak selino,  vaj ulliri, 2 kokrra patate të ëmbla (amerikane), 500 ml qumësht arre kokosi ose soje, fara susami ose kungulli (të pjekura), kripë dhe pak xhenxhefil pluhur

Përgatitja: Në një tenxhere me bazë të gjerë, shtojmë vaj ulliri dhe kaurdisim bashkë qepën, hudhrën dhe selinonë e prerë hollë. Më pas shtojmë patatet amerikane, kungullin e qëruar e të prerë në kubikë dhe i kaurdisim. I mbulojmë me ujë dhe i lëmë të ziejnë për gati 20 minuta. Shtojmë qumështin e arrës së kokosit dhe xhenxhefilin pluhur. E rregullojmë për kripë sipas dëshirës. Në një robot kuzhine, grijmë supën derisa të bëhet një masë kremoze dhe e shërbejmë të ngrohtë. Sipër i hedhim vaj ulliri të freskët dhe e zbukurojmë me fara të pjekura kungulli ose susami.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor